Petrecerea timpului in natura, la finalul zilei de lucru este relaxant si imbunatateste sanatatea mintala.
Interactiunea cu natura iti elibereaza mintea de tot ceea ce ti-a absorbit atentia in timpul zilei.
Daca conjunctura iti este favorabila, nu trebuie sa astepti finalul zilei de lucru pentru a petrece timp in mijlocul naturii. Schimbarea peisajului este o modalitate excelenta pentru stimularea creativitatii. Natura ofera stimuli, pe care nu ii vei gasi in timp ce te aflii in fata ecranului.
Studiile arata ca sunt necesare doua ore pe saptamana petrecute in natura, pentru a iti imbunatati in mod semnificativ sanatatea, wellbeing-ul, somnul si sentimentul de fericire.




Lasa un comentariu